ročník 2015 - czech4thlonman.cz

Lazinov - přehrada Křetínka
WQF - SPRINT DISTANCE
Přejít na obsah
Závodu světového poháru v kros kvadriatlonu vévodil Leoš Roušavý a štafeta Czech outdoor eXréme team ve složení:
plavání                                        kajak                                        MTB                                 běh
 Václav Werner                      OndřejProcházka                 Milan Záleský            Lubomír Jadrný

V sobotu 30.5.2015 jsme na Domanínském rybníku u Bystřice nad Pernštejnem byli svědky prvního závodu v kros sprint kvadriatlonu na našem území, který byl součástí WQF World Cupu 2015. Závod měl za proměnlivého počasí vynikající atmosféru a výkony závodníků, zejména pak Leoše Roušavého, který kurz závodu absolvoval jako jednotlivec, byl ozdobou závodu, ale i výkony Milana Zaléského nebo Petra Liebicha na biku, Michala Háši na kajaku, plavců či běžců ze štafet zaslouží obdiv a plné absolutórium. Sportovní obdiv zaslouží i nejstarší závodník Mikoláš Zdeněk z Třebíče a potom i výkon mladých děvčat z Dunajklubu Kamzík z Bratislavy.Je jen škoda , že na start nenašlo cestu více závodníků, ale snad příště najdou odvahu i další. Všem , kteří závodit přijeli k jejich výkonu gratuluji, pomocníkům z řad pořadatelů děkuji za jejich perfektně odvedenou práci. Děkujeme městu Bystřice nad Pernštejnem za možnost využití areálu Domanínského rybníku, Lesům ČR za možnost využití lesa a dalším partnerům a sponzorům za jejich podporu. Závodníkům přeji hodně zdaru do další přípravy a všem ostatním krásné léto